از همان سال های اول ورود به دانشگاه، تدریسِ دروس ریاضی و فیزیک دبیرستان را به طور غیر رسمی و رایگان شروع کردم. در طی سال های تحصیل در رشتۀ فیزیک همیشه به دنبال راهی بودم برای آموزش ساده تر و البته با کیفیت تر؛ روشی که بتوانم درس خواندن را جذاب کنم تا لذت های یادگیری بر سختی‌های تمرین و مطالعه پیشی بگیرند.

همیشه از آموزش بی کیفیت و کمبود امکانات آموزشی رنج بردم . به همین دلیل به دنبال تکنیک ها و ابزارهای با کیفیت آموزشی بوده و هستم. در طی  17 سال تجربه در تدریس ، با  سلیقه های مختلفی در یادگیری مواجه بودم . این تجربیات به من نشان داد که شرایط یادگیری همه یکسان نیست و همیشه باید چندین راه و روش برای آموزش و یا حتی انجام محاسبات در ذهنم داشته باشد .

همیشه از ابزارهای به روز و باکیفیت در مراحل آموزش کمک گرفتم. نرم افزارها، شبیه سازها و آزمایش های ریز و درشت. چندین سال به عنوان معلم آزمایشگاه تجربیات بسیار ارزشمندی در زمینه فیزیک و شیمی به دست آوردم . هرجا که به هر دلیل امکان اجرای آزمایشی را نداشتم ، به کمک فیلم ها و شبیه سازهای موجود ، آزمایش را به دانش آموزان نشان می‌دادم.حتی در آموزش های خصوصی نیز آموزش را همراه انجام آزمایش پیش بردم .

هیجانی که در چشمان دانش آموزان بعد از مشاهده یا تجربه یک آزمایش ، دیده می‌شوند قابل توصیف نیست. شور و شوقِ به یادگیری که بعد از فهم عمیق در دانش آموزان ایجاد می‌شود ، روند آموزش را چندین برابر سرعت می بخشد . و دانش آموزانی که همیشه با علاقه و رغبت به کلاس می آیند …

و حالا آمده ام تا تجربیاتم را با دانش آموزان عزیز به اشتراک بگذارم.
به امید روزی که آموزش رایگان و با کیفیت در دسترس همۀ دانش آموزان کشور ما نیز قرار بگیرد .
در ترویج علم و برقراری عدالت آموزشی با من همراه باشید و محتویات این وب سایت را برای دیگران نیز ارسال کنید تا علاقه‌مندان به علم دانش دارد از آن بهره مند شود.

Telegram
WhatsApp
LinkedIn
Instagram
keyboard_arrow_up